- Advertisement -spot_img

TAG

stres

3 fjalët që njerëzit e stresuar i përdorin masivisht

Ekspertët kanë zbuluar se dikush mund të kuptohet që është i stresuar vetëm nga përdorimi i shpeshtë i disa fjalëve. Ata thonë se përdorimi...

Mënyrat e shmangies së stresit gjatë kërkimit për punë

Kërkimi i një pune të re mund të jetë argëtues dhe emocionues, por nuk është e pazakontë që të përjetoni ankth që shkaktohet nga...

Metoda më efikase për të shpëtuar njëherë e mirë nga aknet

Nëse keni eksperienca me “shpërthime”, me siguri e njihni këtë proces: Lëkura juaj acarohet, më pas ju acaroheni kur e shikoni,  pastaj lëkura përkeqësohet. Hulumtimet...

Nëse keni probleme me gjumin duhet të bëni këto gjëra

Nëse kohët e fundit nuk po flini më aq mirë dhe aq shpejt sa më parë, ose vuani prej kohësh nga pagjumësia, e dini...

Shëndet/ Ja si të menaxhoni stresin e festave

Jo të gjithë njerëzit arrijnë të shijojnë njësoj ditët e festave, madje disa prej tyre ndihen të stresuar duke menduar se përgatitja e një...

Latest news

- Advertisement -spot_img