- Advertisement -spot_img

TAG

te fundit

LAJM I FUNDIT/Humb jetën një elektriçist në Gjirokastër (EMRI)

Një elektriçist me emrin Karafil Pupe ka humbur jetën ditën e sotme në Gjirokastër pasi ra në kontakt me rryëmn elektrike. Vijon…

Ndalim qarkullimi dhe karantina/ Një tjetër Pashkë në Evropë nën morsën e covidit

Evropa mund të mos jetë subjekt masash drastike izolimi si ato të valës së parë të koronavirusit një vit më parë, por shumë vende...

Zgjedhja e presidentit në Kosovë/ “Vetëvendosje” mbledh firmat për seancën

Lëvizja Vetëvendosje ka mbledhur firmat e nevojshme për të zhvilluar seancën e jashtëzakonshme e kuvendit lidhur me zgjedhjen e presidentit të ri, thotë Radio...

Taulanti dhe Graniti i bëjnë të atit dhuratën super luksoze! (Pamjet)

Pa asnjë arsye të veçantë, dy futbollistët e njohur Granit dhe Taulant Xhaka, i kanë bërë babait të tyre një super dhuratë. Ata i kanë...

Ish-ylli i Interit/ I mbuluar me gjak nxirret zvarrë nga policia pas sherrit me…

Ish-mesfushori i Interit, Fredy Guarin u kap nga filmua i dehur dhe i mbuluar me gjak teksa u mor nga policia pas një zënke...

Gjendet i pajetë në një kanal me ujë një person në Maliq, dyshimet e para

Policia e Maliqit bën me dije se një person është gjetur i vdekur në një kanal me ujë në fshatin Kreshpanj. Trupi i pajetë...

Zjarr në qytetin e Vlorës/ Digjet Range Rover (PAMJE)

Vlorë/Informacion paraprak Më datë 29.03.2021, rreth orës 21:04, në lagjen “ Pavarsia”, Vlorë, ka rënë zjarr dhe është djegur pjesërisht një mjet i markës “Range...

Pak ditë pasi u zgjodh kryeministër, Kurti ‘braktis’ apartamentin 60 m katrorë në mes të Prishtinës dhe zhvendoset në shtëpinë private

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndryshuar vendbanim ditëve të fundit. Kurti i cili ishte duke banuar në një banesë te parku i qytetit rreth...

Detaje të reja nga aksidenti në Lushnje, njëri prej të aksidentuarve në gjendje të rëndë (EMRAT)

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të diele në Lushnje, ku një automjet tip ‘Benz’ ka përplasur dy këmbësorë në një...

Divjakë/ Qëllohet me armë zjarri pranë banesës së ish-policit

Një ngjarje ka ndodhur në fshatin Ferras të Divjakës. Sipas informacioneve nga vendngjarja një person i pa identifikuar ka qëlluar me armë zjarri në ajër...

Latest news

- Advertisement -spot_img