- Advertisement -spot_img

TAG

Te gjitha

Ndalim qarkullimi dhe karantina/ Një tjetër Pashkë në Evropë nën morsën e covidit

Evropa mund të mos jetë subjekt masash drastike izolimi si ato të valës së parë të koronavirusit një vit më parë, por shumë vende...

Zgjedhja e presidentit në Kosovë/ “Vetëvendosje” mbledh firmat për seancën

Lëvizja Vetëvendosje ka mbledhur firmat e nevojshme për të zhvilluar seancën e jashtëzakonshme e kuvendit lidhur me zgjedhjen e presidentit të ri, thotë Radio...

Kosovë/ Kuvendi miratoi komisionet parlamentare

Kuvendi i Kosovës në seancën e së premtes miratoi përbërjen e komisioneve parlamentare, ku Lëvizja Vetëvendosje do të ketë nën udhëheqje shtatë prej 14...

Rama flet për akuzat mbi bullizimin e kundërshtarit: “Basha nuk e bën dot”

Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste të dhënë në emisionin Open mbrëmjen e sotme u përgjigj mbi gjuhën me nota bullizimi të përdorur prej...

Gjendet i pajetë në një kanal me ujë një person në Maliq, dyshimet e para

Policia e Maliqit bën me dije se një person është gjetur i vdekur në një kanal me ujë në fshatin Kreshpanj. Trupi i pajetë...

Zjarr në qytetin e Vlorës/ Digjet Range Rover (PAMJE)

Vlorë/Informacion paraprak Më datë 29.03.2021, rreth orës 21:04, në lagjen “ Pavarsia”, Vlorë, ka rënë zjarr dhe është djegur pjesërisht një mjet i markës “Range...

Detaje të reja nga aksidenti në Lushnje, njëri prej të aksidentuarve në gjendje të rëndë (EMRAT)

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të diele në Lushnje, ku një automjet tip ‘Benz’ ka përplasur dy këmbësorë në një...

Fugoni përfshihet nga flakët, e pëson dhe një mjet tjetër pranë tij

Një mjet tip furgon është përfshirë nga flakët në orët e natës, dhe si pasojë është dëmtuar furgoni por edhe një automjet tip Peugeot...

Rikthehet ora verore, akrepat do të lëvizin një orë përpara, dita zgjatet 60 minuta

Me ardhjen e pranverës ndodh edhe ndryshimi i orës, ku akrepat lëvizin 60 minuta përpara. Në natën mes të shtunës dhe të dielës, më...

Thunberg për klimën: Shqetësimet për zvogëlimin e organit, bëjnë që njerëzit të angazhohen

Aktivistja adoleshente suedeze Greta Thunberg ka treguar se është serioze kur eshte fjala për ndryshimet klimatike, por po dëshmon rishtas se ka dhe sens...

Latest news

- Advertisement -spot_img