- Advertisement -spot_img

TAG

Tirana

“Përse nuk i mbron Shqipëria të akuzuarit në Gjykatën e Hagës?”

Nga Anisa Bahiti Tashmë kur kanë kaluar disa muaj nga arrestimi i autoriteteve më të larta të Kosovës dhe dërgimi i tyre në Gjykatën Speciale...

Dy incidente brenda pak minutash në Tiranë, një 35-vjeçare në gjendje të rëndë

Njoftimi: Tiranë/Informacione paraprake Më datë 16.05.2021, ora 19:30, në kryqëzimin e Fushë- Prezës, janë përplasur dy automjete. Si pasojë është dëmtuar shtetasja E. K., 35 vjeçe,...

Grushte dhe shqelma, Tirana fiton mes tensionit, ja kush ngjitet i treti

Tirana ka marrë tre pikë me shumë vlera kundër Kastriotit, falë një goli të Hoxhallarit që shkaktoi edhe shumë tension për shkak se në...

Nesër ulet avioni-charter i parë për sezoni turistik 2021, ja nga do vijnë turistët

Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit “Zayed-Flatrat e veriut” ka një pistë prej 2.2 kilometrash dhe kullën e saj të vrojtimit, ndërsa në pjesën e vendqëndrimit...

Bilanci i fundit i COVID në Shqipëri, 238 infektime të reja, 7 të vdekur në 24 orët e fundit

Ministria e Shendetesise publikoi bilancin e fundit te COVID ne vend duke numeruar 238 raste infektimesh te reja dhe shtate te vdekur ne 24...

Zona e lirë ekonomike ,Veliaj prezanton Eduard Shalsin

Kryebashkiaku Erion Veliaj e ka prezantuar ministrin e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard Shalsisi kandidat të Partisë Socialiste, në një takim të zhvilluar...

Basha godet sërish,nuk di sa njësi dhe lagje ka Tirana

Edhe pse ka qenë kryetar i Bashkisë së Tiranës për 4 vjet dhe sot po kërkon votat e qytetarëve të saj, Lulzim Basha tregoi...

Erion Veliaj prezanton kandidaten për deputete të PS-së

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, njëherësh dhe drejtues politik i Partisë Socialiste për Tiranën ka prezantuar kandidaten për deputete të Njësisë 3...

Hafizi plas “bombën”: Vllaznia i’a la ndeshjen Dinamos në 2002 dhe Tirana nuk fitoi titullin

  Astrit Hafizi tregon një prapaskenë që nuk është zbuluar dhe shpesh është përfolur deri më tani, por askush nuk ka guxuar ta thotë me...

Manastirliu inspekton Pediatrinë e re të Tiranës: Standard i lartë dhe model i spitaleve miqësore për fëmijët

Tiranë, 27 Mars- Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, inspektoi punimet për ndërtimin e Pediatrisë së re në QSUT, investimi transformues i...

Latest news

- Advertisement -spot_img