- Advertisement -spot_img

TAG

Traditë

“New York Times” i dedikon artikull burrneshave shqiptare

E përditshmja prestigjoze “New York Times”, së fundmi ka zgjedhur që të shkruajë një artikull për një nga traditat shekullore të Shqipërisë. Revista ka...

Tradita shqiptare e të shtënave në ditën e dasmës, policia sekuestron 50 pistoleta

Policia e Kosovës në këtë kohë kur numri i dasmave dhe ahengjeve të ndryshme familjare është më i madh se në çdo periudhë tjetër...

Qilimpunuesja e rrjeteve sociale

Prej 25 vitesh në treg Zana Hoxha është një qilim punuese, zanat të cilin e ka të trashëguar nga nëna e saj Mila Musaj. Art...

Uji i bekuar/Për shkak të pandemisë tradita e hedhjes së kryqit në ujë këtë vit ka munguar

6 janari shënon Ditën e Ujit të bekuar për besimtarët ortodoksë. Për shkak të pandemisë tradita e hedhjes së kryqit në ujë dhe kapja e...

Latest news

- Advertisement -spot_img