KATEGORIA

KULTURE

Aktorja Adelina Muça për shfaqen dramatike ‘7 minuta’: Nuk mē përshtatet

Aktorja Adelina Muça në një rrëfim emoscionues për emisionin ‘Odeon’ ka treguar se shfaqja dramatike ‘7 Minuta’ afrohet edhe me përjetimet e saj të...

Fillon shitja e biletave për “5 Herë Jo”

Një tjetër komedi romantike që parashikojmë se do të përqafohet gjithashtu shumë nga publiku i gjerë është pikërisht “5 Herë Jo”, me protagonistë një...

Vajza e Mirush Kabashit prek me fjalët për të atin: ‘E vetmja betejë në jetë që nuk fitoi dot!’

Aktori i mirënjohur, Mirush Kabashi, është përcjellë sot më 6 dhjetor për në banesën e fundit, pas mbajtjes së homazheve në Muzeun Kombëtar në...

Shqipëria / Pjesë e Listës së Trashëgimisë Kulturore Jomateriale të Njerëzimit

Transumanca, tashmë pjesë e Listës së Trashëgimisë Kulturore Jomateriale të Njerëzimit , ka një rol të rëndësishëm në rrugën e historisë së njerëzimit ....

Shqipëria , ndër destinacionet  e duhura edhe për këtë periudhë

Shqipëria nuk është një destinacion ideal vetëm për pushimet e verës, por edhe për ato të dimrit. Vendi ynë është renditur mes destinacioneve më të...

Në vitin 2040 vetëm një në katër çifte do të ketë fëmijë

Në vitin 2040 vetëm një në katër çifte do të ketë fëmijë. Ky është raporti më i fundit i censusit italian. Sipas raportit në...

Pirro Çako surprizon fansat, publikon këngën e re dedikuar të birit

Këngëtari i njohur Pirro Çako vjen me surprizë për fansat e tij në muzikë. Një këngë e re, që është një dedikim personal i...

Luiz Ejlli ka disa fjalë për humbjen nga jeta të artistit Zef Deda!

Një nga çiftet më të dashur të momentit padiskutim që janë Kiara Tito dhe Luiz Ejlli. Dyshja kanë fituar pëlqimin e fansave dhe padyshim...

Ndarja nga jeta e ‘mjeshtrit të madh’ të humorit, reagon Rama: Lamtumirë i dashur Zef!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për ndarjen nga jeta të aktorit të humorit shkodran, Zef Deda i cili prej kohësh luftonte me një sëmundje...

Bashkia e Elbasanit nderon me titullin “Mirënjohja e Qytetit” aktoren Luiza Xhuvani

Aktorja e dashur për publikun Luiza Xhuvani u vlerësua me titullin “Mirënjohja e Qytetit” nga Bashkia e Elbasanit. Titulli u dorëzua nga nënkryetari i Bashkisë...

Lajmet e fundit