- Advertisement -spot_img

TAG

udhetime

Fillojnë udhëtimet nga Kabuli, shtetas të huaj përfshirë dhe amerikanë nxitojnë të largohen

Dhjetëra të huaj, përfshirë shtetas amerikanë, janë larguar nga Kabul, duke shënuar evakuimin e parë në shkallë të gjerë që kur forcat amerikane dhe...

Listës i shtohet një tjetër vend, Zvicra heq kufizimet për shqiptarët

Listës së shteteve ku shqiptarët mund të udhëtojnë pa kufizime i është shtuar edhe Zvicra. Lajmi është bërë me dije nga Aeroporti i Rinasit...

BE hoqi kufizimet e udhëtimit për shqiptarët, por çfarë duhet të dini përpara se të niseni?

BE hoqi kufizimet e udhëtimit për shqiptarët, por çfarë duhet të dini përpara se të niseni? Vendet anëtare të Bashkimit Evropian ranë dakord sot që...

Lajm i mirë/ BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë dhe dy vende të tjera të Ballkanit

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore duke përfshirë,...

Njoftim i rëndësishëm i qeverisë gjermane për udhëtimet brënda dhe jashtë saj

Pas më shumë se një viti qeveria gjermane heq paralajmërimet për udhëtimet turistike në zonat e rrezikuara nga Corona më 1 korrik pas rënies...

Shqipëria pa asnjë kufizim, Ministria sqaron protokollin për udhëtarët

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton të gjithë shtetasit shqiptarë dhe të huaj që nuk ka asnjë kufizim në hyrje, nuk kërkohet...

Rregullat për udhëtimet verore në BE

Me afrimin e verës, Bashkimi Evropian po përpiqet të bëjë rregulla të unifikuara për qytetarët e BE-së që udhëtojnë brenda bllokut dhe për qytetarët...

Zbulohet sistemi i ri i udhëtimeve. Semafor me tri ngjyra për destinacionet, ja kriteret

  Kryeministri britanik Boris Johnson ka gati një sistem të ri për udhëtimet ndërkombëtare që bazohet te semafori me tri ngjyra. Sistemi i ri i semaforit...

Gruaja që udhëtoi 30 herë pa blerë një biletë, tregon hilen!

Kjo grua ka arritur që të udhëtojë 30 herë pa blerë një biletë avioni. Hileja e saj për sukses ishte zgjedhje e një pasagjeri...

BE vendos kufizime të reja për udhëtarët. Çfarë duhet të keni me vete para se të niseni

Komisioni Evropian propozoi një paketë të re masash për kufizimin e udhëtimeve, me qëllim frenimin e përhapjes së një lloji të ri të koronavirusit. Propozimi...

Latest news

- Advertisement -spot_img