- Advertisement -spot_img

TAG

UEFA

Ofendoi nga nëna futbollistin shqiptar, UEFA nis hetimin disiplinor për Arnautoviç

UEFA ka hapur zyrtarisht një hetim disipilinor ndaj Arnautovic të Austrisë, për gjestin e tij të shëmtuar ndaj Ezgjan Aliovskit. “Një inspektor etik dhe...

UEFA i kërkon Ukrainës të ndryshojë fanellën para Europianit

UEFA i ka kërkuar Ukrainës që të heqë sloganin “Lavdi heronjve tanë”, nga fanella e saj për EURO 2020, pas ankesës së paraqitur nga...

Për herë të parë, gratë dhe burrat në këtë shtet mund të luajnë në të njejtën skuadër futbolli

Duke filluar prej sezonit të ardhshëm, femrat nuk kanë asnjë pengesë rregulloreje, apo ligjore që të aktivizohen në futboll me ekipet e meshkujve. Ky është...

UEFA jep dritën jeshile për 25 % të kapacitetit të stadiumit, ja si do të luhet finalja e këtij kompeticioni

  Një lajm i mirë për tifozët e futbollit, pasi është dhënë lajmërimi nga UEFA se finalja e kompeticionit të Europa League do të luhet...

Çfarë vendimi mori UEFA për ekipet e Vllaznisë,a u plotësuan kriteret

Postimi i plotë i Voltana Ademit: Dua të ndaj me të gjithë një lajm fantastik: Ekipet e Vllaznisë janë licensuar për pjesëmarrjen në Kupat...

UEFA vlerëson kuqezinjtë, Shqipëria, e pamposhtur në 6 ndeshje radhazi në transfertë

Mes kritikave të shumta për lojën e zhvilluar në 3 ndeshjet e fundit eliminatore për Botërorin 2022 në Katar, Shqipëria është për rekord. UEFA ka...

UEFA heq kufizimet, tifozët mund të mbushin stadiumet

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s, në mbledhjen e fundit përmes video-konferencës ka marrë një sërë vendime të rëndësishme që kanë të bëjnë direkt me tifozët. Lajmi...

Voltana Ademi jep lajmin e mirë , realizohet pagesa e detyrimeve për sigurimet

Arrihet marrëveshja, Vllaznia mund të buzëqeshë pasi borxhet ndaj tatimeve nuk do të jenë pengesë për licencimin nga UEFA. Lajmin e ka dhënë kryebashkiakja...

Nesër rikthehen ‘ethet’ e Champions League, UEFA prezanton topin

Pas dy muajsh më 16 shkurt rikthehen ‘ethet’ e Champions League. Pas përfundimit me sukses të fazës së grupeve, radhën e kanë ndeshjet me...

Latest news

- Advertisement -spot_img