- Advertisement -spot_img

TAG

uje

Për këto arsye të rëndësishme, uji nuk duhet pirë kurrë në këmbë

Kur të kaplon etja, sytë të erren dhe nuk mendon dot për asgjë tjetër veçse momentin e shijimit të gllënjkës së parë të ujit....

3 pijet kryesore për një metabolizëm më të shpejtë

Sa më e thjeshtë të jetë pija, aq më mirë është për trupin tuaj. Zgjedhja e pijeve me sheqer, natrium dhe yndyrë rëndon trupin...

Mbytet në lumë heroi 10-vjeçar. Hyri në ujë për të shpëtuar motrën (FOTO)

Historia dramatike e një 10-vjeçari në SHBA po bën xhiron e mediave, ndërsa ai cilësohet si hero. Vogëlushi u hodh dje në një lumë...

Momenti prekës/ I dha ujë dhe e përqafoi, emigranti në Spanjë qan me ngashërim në krahët e vajzës që e shpëtoi (VIDEO)

  Prej ditësh, Spanja është përballur me një valë të madhe emigrantësh të ardhur nga Maroku. Për të mos pranuar afrimin e tyre në vend, autoritetet...

Kujdes kur jepni gotën e ujit!Do zhvateni nga paratë siç ndodhi me 45 vjeçaren…

Ajo është 45 vjeç. Nuk është as naive sa të mashtrohet brenda pesë minutash ashtu siç ndodhi me Pinokun që e gënjyen kur i...

Efektet në pastrimin e organizmit të ujit me kastravec dhe limon

Një nga mënyrat më të mira e të shëndetshme për të nisur ditën është pirja e ujit me kastravec dhe limon. Pirja e ujit...

Shëndet/ Acarimi i fytit, gagare me ujë dhe kripë

Acarimi i fytit I bën të gjithë të ndihenkeq në momentet kur flasin, ose kur duan të ushqehen. Shpesh konsumojmë karamele ose solucione spërkatëse...

Hidratimi i trupit tonë/ Ja se kur dhe sa ujë duhet të pimë

Pirja e ujit është shumë i rëndësishëm për trupin tonë, pasi mundëson mirëfunksionimin e qelizave, indeve dhe organeve. Hidratimi ynë është më se...

Ja si duket sot epiqendra e tërmetit në Turqi

Tërmeti i fuqishëm i ndodhur ditën e djeshme mes Turqisë dhe Greqisë ka sjellë pasoja të mëdha jo vetëm materiale, por mbi të gjitha...

Latest news

- Advertisement -spot_img