- Advertisement -spot_img

TAG

ushqim

Ushqimi i shpejtë mund të luajë një rol kyç në stres dhe depresion

Për këtë studim, të botuar në Gazetën Ndërkombëtare të Shkencave të Ushqimit dhe të Ushqyerit, më shumë se 240,000 sondazhe telefonike u kryen në pjesë...

Si “1000 ditët e para” mund të diktojnë të ardhmen e fëmijës tuaj

Shprehja e vjetër “ju jeni ajo çka hani”, duhet të jetë në fakt “ju jeni ajo çka konsumon nëna juaj”. Kjo sepse dieta e...

Ushqimet e mbetura nuk duhet t’i mbështillni asnjëherë me letër alumini për këtë arsye

Ushqimet e mbetura në frigorifer mund të zgjasin për disa ditë nëse mbyllen mirë. Për shumicën e njerëzve, mbulimi i pjatave të tyre me letër...

Kjo platformë do t’ju rekomandojë ushqimin në bazë të motit

“Pizza Hut” po krijon një platformë që do t’ju rekomandojë ushqim bazuar në motin e vendit ku jetoni. Rrjeti i restoranteve të njohura amerikane është...

Të uritur gjatë natës? Këto janë ushqimet ideale dhe të dëmshme

Ka një numër arsyesh që njerëzit hanë pas darkës, qoftë për shkak të mërzisë, stresit, dëshirës ose urisë fizike. Por, ka gjithashtu shumë konfuzion...

Habit farmacistja e njohur: Që të jemi të shëndetshëm duhet të hamë varfër

Farmaciste Arba Gramo ka deklaruar se per tu ushqyer mirë nuk duhen shumë para, por mjaftojnë gjëra të thjeshta, duke renditur ndër to fasulet,...

Çfarë do të thotë nëse jeni të fiksuar pas këtyre ushqimeve

Dëshira e pajustifikuar për një ushqim të caktuar, nuk ka të bëjë me urinë. Kjo dëshirë nxitet nga arsye biologjike dhe psikologjike. Zakonisht, ne...

Ushqimet që duhet të konsumoni në mëngjes dhe ato që nuk këshillohen

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm, sepse do të reflektojë në të gjithë vazhdimësinë e ditës tuaj. Dhe pse të mos e filloni ditën...

Çfarë duhet të hani nëse keni probleme me gjumin

Nëse çdo natë përpëlitesh në shtrat e kthehesh sa majtas-djathtas, ke dëgjuar edhe shumë këshilla për një gjumë më të mirë si të shmangësh...

Ja arsyeja pse restorantet e shërbejnë bukën falas

Shpresa e çdo pronari të një restoranti që dëshiron të jetë i suksesshëm që klientët e tyre të porosisin shumë meze, pjata kryesore dhe...

Latest news

- Advertisement -spot_img