- Advertisement -spot_img

TAG

Zgjedhje 2021

KAS zbardh parregullsitë për votimet, 51 persona votuan 123 herë

  Ditën e sotme janë publikuar parregullsitë gjatë procesit të votimit dhe numërimit edhe në qarkun e Tiranës. Pas kërkesës së KAS, administrata e KQZ ka...

”25 Prilli”/ 17 qytetarë votuan 34 herë

Kryqëzimi i të dhënave nga paisja PEI vijon që të sjellë të dhëna interesante rreth asaj që ka ndodhur me zgjedhjet e 25 Prillit. Administrata...

Rinis në KAS numërimi për 114 kutitë e qarkut Berat

    Rinis në KAS numërimi për 114 kutitë e qarkut Berat. Vijon..

LAJM I FUNDIT/ PD dhe LSI kërkuan përsëritjen e zgjedhjeve, KAS merr vendimin final

  Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve ka vendosur që të rrëzojë pretendimin e LSI-së dhe PD për përsëritjen e zgjedhjeve në qarkun e Gjirokastrës. Vijon…

Ankimimi i LSI/ KAS merr VENDIMIN: Do të hapen kutitë e 24 qendrave të votimit

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS) ka marrë vendimin ditën e sotme që të hapen 24 kuti të materialeve zgjedhore sa i përket qarkut...

“Jemi gati të bashkëpunojmë me dekratët”, Rama kërcënon të vetët dhe zbut tonet me PD-në

Rama: Mesazhi im i parë i grupit tim parlamentar është të jemi gati për mbajtjen e zgjedhjeve të ardhshme që përfshin zgjedhjet parlamentare. Gati për...

LAJM I FUNDIT/ Rama mbledh deputetët dhe iu zbeh euforinë atyre që morën shumë vota

Rama: Pavarësisht arritjeve, të gjithë pa përjashtim kanë dhënë kontributin e tyre në fitore, e cila është përgatitur në katër vite, dhe jo në katër...

Halim Kosova flet për kritikët e Bashës

  Doktor Halim Kosova, ish-deputet i PD-së ka kritikuar ashpër grupin që i ka dalë kundër Lulzim Bashës pas humbjes së këtij të fundit në...

Zgjedhjet e 25 Prillit, Edmond Stojku: Hersi u thye nga individë që nuk thonë asgjë

  Edmond Stojku: Qëllimi për të hyrë apo mos të hyrë në një sallë të caktuar sidomos në aulën e nderuar të Parlamentit shqiptar, nuk është...

Nuk dorëzohet LSI, kërkon shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve

Lëvizja Socialiste për Integrim i ka kërkuar Komisionit për Ankesat dhe Sanksionet në KQZ shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve në 25 Prillit në Bashkinë...

Latest news

- Advertisement -spot_img