Të shtëna me armë vdekjeprurëse, arrestohet reperi i njohur

0

Reperi Pooh Shiesty është arrestuar për të shtëna në një klub në Miami, ku policët thonë se një roje sigurie përfundoi duke u qëlluar në një mosmarrëveshje rreth parave, shkruan TMZ.

Sipas të dhënave të Policisë së Qarkut në Miami, reperi u mor në paraburgim të martën rreth orës 2 pas një urdhri për arrestimin e tij për të shtënat me një armë vdekjeprurëse.

Sipas raportit të policisë, marrë nga “TMZ”, Miami-Dade PD u thirr në klubin e natës Kong of Diamonds më 30 maj rreth orës 4 të mëngjesit për një të shtënë me armë.

Policët thonë se dëshmitarët u thanë atyre që stafi i sigurisë po shoqëronte Pooh nga ndërtesa kur, nga askund, kishte një grindje midis Pooh dhe stafit të sigurisë. Policët thonë se menaxheri i sigurisë u tha atyre se zënka ishte mbi paratë që dukshëm kishin rënë nga pantallonat e Pooh.

Policia thotë se një nga rojet e sigurisë përfundoi duke u goditur në kyçin e djathtë dhe u dërgua në një spital. Në kohën kur policët u paraqitën në vendin e ngjarjes, ata thonë se Pooh tashmë ishte larguar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here