Tentoi të shpëtojë vajzat e tij nga mbytja, humb jetën 45-vjeçari

0

Një baba britanik ka vdekur teksa u përpoq të shpëtonte dy vajzat e tij nga mbytja në bregdetin portugez.

Trevor Pelling, 45 vjeç, u fut me shpejtësi në ujë pasi pa të dy vajzat e tij 12 dhe 9-vjeçare të ishin në vështirësi për shkak të dallgëve të forta në plazhin e Calada, të enjten.

45-vjeçari pësoi arrest kardiak. Ai u ndihmua të nxirrej në breg, por nuk mundi të shpëtojë pavarësisht dhënies së ndihmës së shpejtë nga një infermiere që ndodhej në plazh, sipas mediave lokale. Pelling u shpall i vdekur në vendin e ngjarjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here