Tërmeti me magnitudë 4.1 ballë godet Shqipërinë

0

KORÇË- Lëkundje sizmike janë ndjerë mëngjesin e sotëm në juglindje të vendit.

Sipas institutit të GjeoShkencave tërmeti ka patur epiqendrën e tij 20 KM larg qytetit të Ersekës, vend ku dhe është ndjerë më tepër. Magnituda e tërmetit ka qenë 4.1 ballë e shkallës Rihter.

Fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu