Tërmeti 4.5 ballë lëkundi Shqipërinë, zbulohet epiqendra

0

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë vetëm pak minuta më parë në kryerqytet por sipas raportimeve të gazetarëve nëpër rrethe lëkundjet e forta janë ndjerë edhe në Durrës, Laç, Lezhë, Krujë.

Paraprakisht mësohet se epiqendra e tij ka qenë rreth në dertin Adriatik 38 km në veriperëndim të Tiranës, dhe 19 km në perendim të Mamurrasit, me magnitudë 4.5 ballë të shkallës Rihter

Lëkundjet janë ndjerë të forta edhe në Durrës, Lezhë, Krujë e në rretha të tjera të vendit, ndërsa nuk raportohet deri më tani për dëme në njerëz apo materiale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu