Tragjedi në Serbi/ 14-vjeçari qëllon për vdekje rojën e shkollës dhe 8 fëmijë

0

Tragjedia e tmerrshme që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në shkollën fillore “Vladislav Ribnikar” në Vraçar, ku një djalë (14) ka hyrë në shkollë dhe për momentin ka vrarë një roje, tetë fëmijë, ndërsa shtatë fëmijë janë plagosur, mes tyre një mësuese e historisë TS. Kurir mëson!

Një numër i madh i ekipeve të policisë dhe emergjencave janë në terren në Vraçar të Beogradit.

Siç raporton Kurir minutë pas minute për këtë tragjedi të rëndë, djali që ka qëlluar është djali i një radiologu të njohur.
Në një shpërthim zjarri, qitësi qëlloi 13 deri në 14 plumba në drejtim të shokëve të tij në shkollë, si dhe mësuesit dhe rojes së sigurisë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu