U akuzua se i ka vjedhur këngën, artistja serbe zbulon shumën që i ka paguar Ronela Hajatit

0

Albumi i ri i këngëtares serbe, Tea Tairoviç, duket se ka krijuar polemika. “Balkanija” është titulli i albumit që u publikua pothuajse pa asnjë paralajmërim. Teksa këngët tashmë janë kthyer në hite dhe numërojnë miliona klikime në “Youtube”, Tea po komentohet për këngën që mban titulli “Dubai”.

Sipas burimeve të ‘Kurir Stars’, kjo këngë është një cover i këngës “Leje” të Ronela Hajatit, e cila numëron gati shtatë milionë shikime. Ajo që është interesante është se kjo këngë në origjinal është interpretuar nga Ronela Hajati, e cila për publikun njihet tashmë më së shumti si përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovizion që u zhvillua Torino.

“Këngëtarja nuk arriti të kualifikohej për në finalen e kompeticionit dhe shkaktoi një kaos të vërtetë kur në fund të performancës së saj tregoi shenjën e “Shqipërisë së Madhe””, shkruajnë mediat serbe.

Në albumin e Teinit , të gjitha këngët janë kopertina të hiteve bullgare, greke dhe shqiptare. Të gjithë autorët janë firmosur siç duhet, dhe siç pohojnë të brendshmit, Tea për këtë këngë ka paguar 10 mijë euro, aq sa ka dhënë për hitin “Hajde”, të cilin e kanë firmosur edhe autorë shqiptarë.

Tairoviq është një nga këngëtaret më të angazhuara në skenën serbe. Artistja paguhet rreth 5000 euro për një performancë, pa bakshish dhe kur kjo shumëzohet me pesëdhjetë e dy shfaqje, të cilat tashmë janë planifikuar për verën, arrijmë në 260.000 euro, sa do të fitojë Tea, edhe nëse nuk planifikon më koncerte deri në shtator.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu