U dënua për pë*dhunimin e vajzës shqiptare, Robinho regjet në burgjet e Brazilit

0

Ish-lojtari i Milanit braziliani Robinho u dënua me 10 vite për përdhunimin e një vajze shqiptare. Ngjarja ka ndodhur 10 vite më parë në Milano dhe gjykata më herët kishte dhënë dënimin për brazilianin. Por ditët e fundit është mësuar një vendim tjetër i gjykatës.

Sipas këtij vendimi të ri Robinho do ta vuajë dënimin në Brazil dhe jo në Itali siç ishte parashikuar. Ai do ta vuajë dënimin në vendlindje dhe jo ku ndodhi ngjarja pasi për gjykatësin në Itali do ta kishte më të lehtë arratisjen.

Ky lajm është bërë i ditur nga portali “Ntn24”. Një vit të dënimit Robinho e ka shlyer në Itali, nëntë vitet e tjera do t’i shlyejë në Brazil.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu