U përplas me një mjet tjetër, shoferi i furgonit të Postës transportohet me helikopter drejt Tiranës

0

Shoferi i furgonit të Postës Shqiptare u cili u përplas para disa orësh në Korçë është transportuar drejt Traumës.

Ai u përplas me një automjet tjetër në aksin Korçë- Bulgarec teksa furgoi përfundoi jashtë rrugës, madje u ndërhy duke prerë furgonin për të nxjerrë shoferin.

Kristi Plluska, 35 vjeç, ishte në drejtimin e mjetit të Postës Shqiptare, kur u përplas me një automjet tip Benz dhe më pas goditi një pemë.

Furgoni përfundoi jashtë rrugës, madje u ndërhy duke prerë furgonin për të nxjerrë shoferin.

Pas disa orësh mjekim në Spitalin e Korçës, shoferi po transportohet për tek Trauma në Tiranë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu