Varianti Omicron/ 21 simptomat që janë konfirmuar nga ekspertët

0

Varianti Omicron po përhapet me shpejtësi dhe ekspertët po mundohen të zbulojnë sa rreth tij. Mediat e huaja raportojnë se deri tani janë regjistruar 21 simptoma të variantit që po shqetëson botën.

Lista e simptomave:

Ethe ose të dridhura

Kollë

Gulçim ose vështirësi në frymëmarrje

· Lodhje

Dhimbje muskujsh ose trupi

· Dhimbje koke

· Humbje e re e shijes ose erës

· Dhimbje të fytit

Mbyllje ose rrjedhje e hundës

· Të përziera ose të vjella

· Diarre

· Temperatura e lartë

Kollë e vazhdueshme

Humbje ose ndryshim në shqisën e nuhatjes ose shijes

· Dhimbje në shpinë

Mungesa e oreksit

· Paraliza e gjumit

· Skuqje e lëkurës

· Djersitje natën

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu