Vdekja e kamarierit te “Orange Club”/ 17-vjeçarin e zuri poshtë ashensori që përdorej për furnizimin e lokalit, një i arrestuar, në kërkim pronari

0

Policia ka dalë me një njoftim zyrtar në lidhje me ngjarjen e rëndë ku humbi jetën kamarieri, vetëm 17-vjeç në lokalin e natës “Orange Club” në Sarandë. Mësohet se eshtë këputur kavoja e ashensorit që përdorej për furnizimin e lokalit, duke zënë poshtë të riun.

Në pranga ka përfunduar montuesi i ashensorit ndërsa është shpallur në kërkim pronari i “Orange Club”, Spiro Iljadhi.

Njoftimi i policise

Sarandë

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë arrestuan në flagrancë për veprën penale ”Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”, shtetasin L.A., 43 vjeç, banues në Sarandë si dhe shpallën në kërkim shtetasin S.I., 37 vjeç, banues në Sarandë.

Arrestimi i 43-vjeçarit dhe shpallja në kërkim e 37-vjeçarit u bë pasi:

Rreth orës 01:15 minuta të mëngjesit të sotëm, në lagjen “Nr. 1″, Sarandë, në lokalin në pronësi të shtetasit S. I., është këputur kavoja e ashensorit që përdorej kryesisht për furnizimin e lokalit, duke zënë poshtë shtetasin A. D., 17 vjeç, (ndihmës/kamarier në këtë lokal). Për pasojë, 17-vjeçari ka humbur jetën.

Nga veprimet hetimore të kryera ka rezultuar se 43-vjeçari i arrestuar kishte montuar ashensorin e lokalit ndërsa 37-vjeçari i shpallur në kërkim është pronari i lokalit dhe vijon puna intensive për kapjen e tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” .

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu