VIDEO/ Pamje nga takimi i Kurtit me Vuçiç, të ulur përballë njëri-tjetrit, në krye Borrel e Lajçak

0

BRUKSEL- Takimi trepalësh ndërmjet Kosovës, Serbisë të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian është duke vazhduar në Bruksel. Në pamjet e publikuara nga BE-ja, shihen momentet e takimeve të ndara që zhvilloi shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin serb Aleksandar Vuçiç.

Gjithashtu BE-ja ka publikuar dhe pamjet para fillimit të takimit trepalësh. Takimet e sotme mbahen një ditë para hyrjes në fuqi të vendimit të Qeverisë së Kosovës për gjobitjen e ngasësve të automjeteve me targa ilegale të lëshuara nga Serbia.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu