Vidhnin makina me karrotrec, një arrestohet tjetri procedohet

0

Në Tiranë, operacioni policor i koduar “Karrotreci” ka përfunduar nga Komisariati i Policisë Nr. 1, me qëllim goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e vjedhjes së pronës dhe pasurisë. Sipas lajmit, shtetasi E.B., 38-vjeç, është arrestuar në flagrancë dhe dyshohet se ka kryer dy vjedhje në javën e fundit, një automjet dhe një motomjet.

Në të njëjtën operacion policor, shtetasi F.S., 36-vjeç, është proceduar në gjendje të lirë për përvetësim të mallrave të vjedhura. Automjeti i vjedhur dhe motomjeti i vjedhur, si dhe një aparat celular janë sekuestruar si provë materiale.

Materialet procedurale janë kaluar në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë për veprime të mëtejshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu