Vrau tetë punëtorë dhe më pas veten,ja kush është punëtori 19 vjeçar i FedEx

0

Personi i armatosur që hapi zjarr në një zyrë të FedEx në Indianapolis, duke vrarë tetë punëtorë dhe pastaj veten, ishte një ish-punonjës 19-vjeçar me një histori të sëmundjes mendore që kishte çuar në ndalimin e tij nga zbatuesit e ligjit vitin e kaluar, thanë të premten policia dhe zyrtarët e FBI-së.

Katër anëtarë të fesë Sik – tre gra dhe një burrë – ishin midis të vdekurve në sulmin me armë të enjten mbrëma, sipas një udhëheqësi lokal të komunitetit Sik i cili tha se ai ishte informuar nga familjet e viktimave.

Zyrtarët e zbatimit të ligjit thanë se ata nuk kishin përcaktuar menjëherë nëse urrejtja racore apo etnike ishte pas vrasjeve.

Incidenti – i fundit në një periudhë prej të paktën shtatë të shtënave masive vdekjeprurëse në Shtetet e Bashkuara gjatë muajit të kaluar – u zhvillua në një qendër operacionesh FedEx pranë Aeroportit Ndërkombëtar të Indianapolis pas 11:00. me kohën lokale, tha policia.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu