Xavi ‘kërkon’ Kessie: “Busquets nuk është i përjetshëm”

0

SPANJE – Trajneri i Barcelonës, Xavi, flet për nevojën e skuadrës për t’u forcuar në çdo repart, duke filluar nga mesfusha, ku nevojitet një alternativë për Busquets. Fjalë që në fakt, e konsiderojnë si të afërt ardhjen e Franck Kessie:

“Me të njëjtat karakteristika të Busquets në ekip, nevoja e tij është një mungesë e madhe. Ne duhet të kërkojmë një ekuilibër tjetër kur nuk kemi Busquets. Kemi opsione të ndryshme dhe për të ardhmen. Ne duhet të kemi një zgjidhje tjetër.

Busquets nuk është i përjetshëm, ne të gjithë e kemi kaluar këtë fazë. Kështu që është e rëndësishme që edhe klubi të planifikojë të ardhmen në këtë drejtim. Unë gjithmonë kam thënë që Barça duhet të ketë të paktën dy lojtarë për çdo pozicion si një minimum.

Dhe e kam thënë, pasi ka role në të cilat ne jemi zbuluar në këtë kuptim. Do të jetë e rëndësishme të planifikojmë me kujdes të ardhmen.”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu