Yuri Kim flet nga Asambleja e Dhomës së Tregtisë: Ja kush janë 3 prioritetet e Ambasadës Amerikane në Shqipëri

0

“Ambasada amerikane këtu ka 3 prioritete: Demokracinë, mbrojtjen dhe biznesin. Reforma në drejtësi duhet të çohet deri në fund dhe e drejta e pronës duhet të garantohet. Qeveria duhet ta marrë serjozisht agjendën e Dhomës së Biznesit. Jam e kënaqur që Kryeministri e ka parë këtë si mundësi për të përmisuar klimën e biznesit. Kam besim që e ardhmja do të jetë më e ndritur”, tha Yuri Kim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here