Zgjidhet kryetarja e re e AMA-s, merr 83 vota pro (Emri)

0

Sot në kuvend është zgjedhur me 83 vota pro kandidatura e Armela Krasniqit, për kryetare e institucionit të AMA-s (Autoriteti i Mediave Audiovizive).

Në garë ishte gjithashtu edhe Alket Dibra që u votua me vetëm 9 vota. kuvendi nuk bëri mbrapa edhe pas thirrjeve të opozitës, BE, OSBE apo dhe ambasadës britanike.

Armela Krasniqi ka mbajtur postin e zëdhënëses së PS pranë kryeministrit Rama.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu