Zjarri në urgjencën e QSUT, Prokuroria e Tiranës sekuestron dosjen e tenderit

0

Kur kanë kaluar 5 javë nga zjarri në Urgjencën e Qendrës Spitalore Universitare të Tiranës, është sekuestrohet dosja e tenderit.

Burime bëjnë me dije se Prokuroria e Tiranes ka kërkuar riinskeptim për shkaqet e zjarrit.

Po ashtu mësohet se Shërbimi Zjarrfikës ka depozituar një raport ekspertize ku thuhet se zjarri ka rënë në dhomat e UPS baterive të Emergjencës.

Po ashtu, prokuroria ka lëshuar tashmë dhe fletëthirrje edhe për kompaninë fituese dhe zyrtarët e prokurimit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu