2938 raste të reja dhe 7 vdekje në 24 orët e fundit. COVID rikthehet frikshëm në Greqi

0
Operators at work with test tubes and tests for Covid -11in the laboratory of the clinical biochemistry and microbiology department of the Colli Hospital in Naples, which includes Monaldi and Cotugno, 16 February 2021 ANSA / CIRO FUSCO

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi konfirmoi sot 938 raste të reja të Covid-19 në Greqi.

Në të njëjtën kohë, sipas informacionit të EODY, 135 pacientë janë të intubuar në ICU.

Që nga fillimi i pandemisë, 2,739 pacientë janë larguar nga ICU. Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 447.718.

Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 7, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar një total prej 12,813 vdekjesh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here