5 të vdekur nga shpërthimi në një fabrikë kimike në Kinë

0

Pesë persona u vranë dhe një mbeti i plagosur pas një shpërthimi në një fabrikë kimike në qytetin Liaocheng, provincën Shandong të Kinës lindore, thanë autoritetet lokale.

Incidenti ndodhi në zonën e prodhimit të peroksidit të hidrogjenit të Luxi Chemical Group. I plagosuri është dërguar për mjekësor në spital. Një person është ende i zhdukur, ndërsa përpjekjet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë.

Zjarri është shuar, ndërsa po hetohet për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu