A rrezikohet Shqipëria nga një sulm terrorist nga Irani? Rama: Është regjim i paparashikueshëm

0

TIRANË- Kryeministri Edi Rama është shprehur se nuk ka të dhëna të mjaftueshme që të tregojnë se Shqipëria rrezikon të sulmohet nga Irani. Në një intervistë për “Opinion”, Rama tha se gjithsesi, Irani është i paparashikueshëm përsa i përket sulmeve terroriste.

Ai shtoi se të dhënat e deritanishme nuk tregojnë se Irani mund ta sulmojë vendin tonë.

“Nuk kemi të dhëna që ndihemi të rrezikuar, por nga ana tjetër kemi një regjim diabolik, dhe mund të jetë i paparashikueshëm përsa i përket këtyre ngjarjeve. Të dhënat e deritanishme tregojnë se nuk jemi të rrezikuar,”- tha Rama ndër të tjera.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu