Aksidenti me 6 të lënduar në aksin Librazhd-Elbasan, arrestohet drejtuesi i mjetit

0

Policia ka kapur drejtuesin 67-vjeçar të përfshirë në aksidentin e djeshëm në aksin “Librazhd-Elbasan”, ku makina e tij u përplas me një tjetër automjet, i drejtuar nga një person 39-vjeçar.

Si rezultat i këtij aksidenti, u plagosën drejtuesi 67-vjeçar dhe katër pasagjerë të tjerë që ishin në makinën e tij, si dhe një vajzë 11-vjeçare që ndodhej në mjetin e personit 39-vjeçar.

Pasagjerët janë raportuar të jenë jashtë rrezikut për jetën.

Autoritetet kanë ndërmarrë masa të menjëhershme dhe kanë arrestuar drejtuesin 67-vjeçar për përgjegjësi në këtë aksident.

Hetime të mëtejshme janë në kurs për të sqaruar rrethanat dhe përcaktuar përgjegjësinë e plotë për ngjarjen.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu