Akull dhe mjegull e dendur/ Ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat ditën e nesërme

0

Ndonëse se jami në stinën e dimrit dhe në muajt më të ftohtë të saj, temepraturat kanë qenë relativisht të larta, të qëndrueshme por dhe të ngrohta.

Për ditën e premte vendi ynë do të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në orët e mbrëmjes pritet të jenë deri të dendura.

Mjegulla e dendur do të jetë prezente në orët e mëngjesit përgjatë luginave. Përgjatë akseve rrugore në zonat malore në orët e mëngjesit prezencë të akullit në rrugë.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me me shpejtësi 1-7m/s, hera-herës në bregdet era fiton shpejtësi deri në 12m/s. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

në zona e ulëta -3 deri 14°C

në zona bregdetare 2 deri 13°C

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu