Arrestohet i riu në Elbasan. Hodhi kanabisin sapo pa policinë

0

Arrestohet i riu në Elbasan. U kap nga policia pasi hodhi lëndën narkotike.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, në bashkëpunim me Sektorin e Forcës së Posaçme Operacionale në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, kanë goditur një rast të shpërndarjes së lëndëve narkotike.

Në përfundim të veprimeve për këtë rast u arrestua në flagrancë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, shtetasi:

G. T., 23 vjeç, banues në lagjen “Vullnetari” Elbasan.

Gatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë, u gjetën dhe u sekuestruan doza me lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa, të cilat ky shtetas i ka hedhur në tokë kur ka parë shërbimet e Policisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu