E rrëmbyen nga duart e nënës tre persona të armatosur, gjendet e vdekur 5-vjeçarja në Itali

0

Është gjetur trupi i Elena Del Pozzo, vajzës pesëvjeçare që u zhduk të hënën në Tremestieri etneo.

Ka qenë nëna ajo që ka gjetur trupin e fëmijës, pas “presionit të ushtruar gjatë marrjes në pyetje” nga hetuesit. Karabinierët e komandës provinciale të Katanias shkuan në vendin, një pronë bujqësore disa qindra metra larg shtëpisë ku jeton gruaja.

Lajmi për zbulimin u konfirmua nga prokurori i Katanias, Carmelo Zuccaro.

Historia e rrëmbimit:

Në fillim gruaja kishte treguar për një rrëmbim të vogëlushes, e cila ndodhi nga duart e tre burrave të armatosur dhe me kapuç. Pas një nate pyetjesh të familjarëve dhe të njohurve, mëngjesin e sotëm epilogu me gruan që me lot i çoi hetuesit në vendin ku ndodhej kufoma e vajzës së saj, një tokë e lirë, në via Turati, në Mascalucia, në provincën e Katanias.

Prokurori Zuccaro: “Deklarata rrëfimtare”

Në marrjen në pyetje të mbrëmshme “nëna ishte dëgjuar prej kohësh” dhe gjatë një “marrjeje të gjatë në pyetje ajo ishte akuzuar për mospërputhje të ndryshme”.

Këtë e tha prokurori Carmelo Zuccaro, duke shpjeguar: “Këtë mëngjes i është gjetur trupi dhe tani po mbledhim deklaratat e tij, me sa duket rrëfimtare”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu