Arsenal bën detyrën, vlerësimi i Granit Xhakës dhe lojtarëve të tjerë

0

Arsenali triumfoi 2-0 ndaj Tottenhamit në kuadër të javës së 20-të në Ligën Premier. Golat për The Gunners i shënuan Hugo Lloris (auto-gol) dhe Martin Odegaard.

Arsenali ishte ekip më i mirë dhe mori notën e përgjithshme 7.15, ndërsa Tottenhami u vlerësua me 6.79. Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë duel ishte Aaron Ramsadale, që u notua me 8.8. Granit Xhaka pati paraqitje pozitiv e dhe mori vlerësimin 7.5.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Edward Nketiah që mori vlerësimin 5.9. Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu