Bleu magazinën për 390 £, britaniku gjen çantën me 6 milionë paund brenda

0

Një burrë mbeti pa fjalë pasi gjeti 6 milionë paund brenda një njësie magazinimi që bleu në një ankand të dorës së dytë – për 390 £. Mirror shkruan se Dan Dotson, i cili është drejtuesi i shfaqjes televizive hit amerikane Storage Wars, zbuloi se një nga blerësit e tij bëri zbulimin që ndryshoi jetën pas ofertës së tyre në ankandin e dorës së dytë në 2018.

Drejtuesi i ankandit shkoi në mediat sociale ku shpjegoi në një klip se i ishte thënë për shumën mahnitëse në një ngjarje bamirësie në Kaliforni. Dan tha: Një grua e moshuar aziatike në tryezën pranë meje vazhdoi të më shikonte sikur donte të më thoshte diçka. Përfundimisht ajo u ngjit dhe më tha se burri i saj punon me një djalë që bleu një njësi nga unë për 500 dollarë dhe gjeti një kasafortë brenda. Ai kishte 7.5 milionë dollarë (5.8 milionë £) para të gatshme brenda.”

Fatkeqësisht, blerësi i ankandit nuk ishte në gjendje të mbante paratë pasi blerësi anonim u kontaktua nga një avokat, i cili pretendoi se përfaqësonte pronarët fillestarë të njësisë.

Dan i tha The Blast se blerësit të njësisë së ruajtjes prej 390 £ thuhet se iu ofrua një shpërblim prej 465,000 £ për paratë e gjetura nga avokati i tyre, por kjo ofertë u refuzua. Një ofertë e dytë përfundoi një kompromis, i cili pa një ofertë prej 930,000 £ të pranuar, që nënkuptonte se blerësi anonim duhej të kthente pjesën tjetër të milionave.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu