Covid-19 në Shqipëri/ Asnjë humbje jete,rritet numri i të infektuarve,7 të shtruar

0

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se në 24 orët e fundit janë kryer 464 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 113 qytetarë, në këto bashki: 82 në Tiranë, 6 në Fier, 4 në Vlorë, nga 3 qytetarë në Lezhë, Kavajë, Patos, nga 2 qytetarë në Durrës, Lushnje, Sarandë, nga 1 qytetar në Krujë, Dibër, Mallakastër, Pogradec, Kuçovë, Elbasan. Janë 473 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 7 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2. Janë shëruar 49 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 273,056 që nga fillimi i epidemisë.

Raste të reja ditore          113

Të shëruar në 24 orë       49

Të shtruar në spitale         7

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 464

Testime totale               1,836,672

Raste pozitive                  277,026

Raste të shëruara             273,056

Raste Aktive                         473

Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            366

Vlorë               35

Fier                  32

Korçë                6

Durrës               6

Shkodër            5

Berat                 5

Lezhë                     5

Elbasan             4

Dibër              1

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu