E FUNDIT/ Atentati në ‘Don Bosko’, Dyshohet se epiqendër e autorëve ishte vëllai i viktimës

0

Atentati në ‘Don Bosko’, dyshohet se epiqendër e autorëve ishte vëllai i viktimës.

Një person ka zbritur nga automjeti tip Benz, nga sedilja e pasagjerit, i është drejtuar tavolinës së shenjestrave të tij dhe ka qëlluar. Makina rezulton e vjedhur si dhe targa e saj. Ndërkohë makina e autorëve ka ardhur nga zona ku ndodhet spitali ushtarak, paa atentatit automjeti është kthyer duke u larguar nga i njëjti drejtim.

Viktima Erion Çela është nga Dibra ndërsa Edmond Crroj 41 vjeç që mbeti i plagosur në këmbë, dhe në bark rezulton me precedent penal për drogë jaahtë Shqipërisëi. Ai rezulton të ketl ndryshuar emrin pasi më përpara e mbante Adritatik. Crroj është daja i viktimës Erion Çelës, ndërsa i plagosur mbeti edhe vëllai i këtij të fundit Blerim Çela . Targat mercedezit janë të vjedhura nga një smart, në Tiranë.

vijon…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu