Elbasan/Vihet në pranga 1 shtetas, procedohet në gjendje të lirë 1 tjetër, për vepra të ndryshme penale.

0

DVP Elbasan/Vihet në pranga 1 shtetas, procedohet në gjendje të lirë 1 tjetër, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare të DVP Elbasan referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për një 17-vjeçar, për veprën penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave”, pasi janë konstatuar ndryshime në elemente identifikuese të 17-vjeçarit (shenja gishtash), gjatë procedurave për pajisjen me dokument identifikimi.

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasin E. J., 32 vjeç, banues në Tiranë, pasi u kap nga shërbimet e Policisë, duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Elbasan/Informacion paraprak

Më datë 18.01.2023, në fshatin Mjekës, në rrjedhën e lumit Shkumbin, është gjetur dyshohet e mbytur, shtetasja S. D., 50 vjeçe, banuese në lagjen “Emin Matraxhiu”, Elbasan.

Për këtë shtetase ka bërë kallëzim në Polici, vëllai i saj, i cili ka deklaruar se shtetasja S. D. është larguar nga banesa. Gjithashtu, sipas deklarimit të këtij shtetasi, 50-vjeçarja vuante nga Epilepsia.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu