(EMRAT) Kush janë drejtuesit e njohur të futbollit botëror që reaguan në mbështetje të Armand Dukës pas shpërthimit me rksploziv

0

NJOFTIMI I FSHF

E gjitha bota e futbollit kombëtar e ndërkombëtar është solidarizuar me Presidentin e FSHF-së, Armand Duka pas ngjarjes tronditëse të dy ditëve më parë, ku një sasi tritoli shpërtheu në shtëpinë e kreut të futbollit shqiptar.

Presidentët e FIFA-s, Infantino dhe ai i UEFA-s, Ceferin, presidentë klubesh, federatash, personalitete të njohura ndërkombëtare kanë kontaktuar Presidentin Duka menjëherë pas ngjarjes shokuese duke u shprehur të tronditur për shpërthimin dhe duke i shprehur solidarizimin e mbështetjen e tyre në këtë moment të vështirë.

Presidenti i Federatës Italiane, Gabriele Gravina,  presidenti i Federatës turke, Nihat Özdemir,  presidenti i Federatës Spanjolle, Luis Rubiales, presidentët e  Federatave të Kosovës dhe  Maqedonisë së Veriut, Agim Ademi dhe Muamed Sejdini,  presidenti i Federatës Greke, Panagiotis Dimitriou,  presidenti i Federatës Franceze, Noël Le Graët si edhe anëtarë të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s, si Servet Yardımcı, personalitete të njohura të futbollit ndërkombëtar janë solidarizuar me Presidentin e FSHF-së, duke i shprehur mbështetjen e tyre e duke i dhënë kurajo në orët pas ngjarjes së rëndë që ndodhi të hënën në mbrëmje.

Shpërthimi i eksplozivit në shtëpinë e Presidentit Duka në shtëpinë e tij në Durrës është një ngjarje e paprecedentë e që ndodh para zgjedhjeve për organet drejtuese të FSHF-së dhe në mesin e sulmeve skandaloze dhe të turpshme që vijnë nga kryetari i Bashkisë së Tiranës në adresë të kreut të qeverisë së futbollit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu