Gol dhe rekord/ Broja po mahnit Anglinë, lojtari më i ri që shënon 5 realizime

0

Armando Broja vazhdon të shkëlqejë në Premier League. Sulmuesi shqiptar ka shënuar përsëri në takimin ndaj Brentford, përballje e vlefshme për javën e 18-të të kampionatit anglez. Broja shënoi golin e tretë për Southampton në minutën e 49′.

Broja është lojtari më i ri në Premier League këtë sezon, që shënon 5+ gola. Sulmuesi është 20 vjeç e 123 ditë.Nga lojtarët Under-21 vetëm Bukayo Saka ka shënuar një gol më shumë këtë sezon, 6 me fanellën e Arsenalit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu