Jeni mërzitur nga vezët e kuqe? Ja disa ide fantastike për të lyer vezët e Pashkëve

0
MAURZYCE KOLO LOWICZA, 31.03.2011 r. LODZKIE. SKANSEN WSI LOWICKIEJ. REGIONALNY ZESPOL PIESNI I TANCA "BOCZKI CHELMONSKIE", ZESPOL MA W SWOIM PROGRAMIE ARTYSTYCZNYM MIEDZY INNYMI PROGRAM DYNGUSIARZE. ZESPOL WYSTEPIJE W ORYGINALNYCH STROJACH LOWICKICH ORAZ STROJACH PODREGIONU LOWICKIEGO-KOCIERZEWSKICH, W SMIGUS DYNGUS PO WSI CHODZILI CHLOPCY PCHAJAC KOGUTKA I ODWIEDZALI CHATY, GOSPODARZE DOMOW, ABY NIE ZOSTAC POLANYMI WKLADALI JAJKA DO KOSZYKA, PANNY WEDROWALY WLASNYMI DROGAMI I CZEKALY NA POLANIE WODA. PRZED SWIETAMI WIELKANOCNYMI KOBIETY PRZYGOTOWYWALY JAJKA WIELKANOCNE MALUJAC JE LUB ZDOBIAC WYCINANKAMI LOWICKIMI, KTORE POZNIEJ NAKLEJALY NA JAJKA. NAZYWAJA SIE PISANKI OKLEJANKI. FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/FORUM

Pashkët, të njohura botërisht si sezoni i ngrënies së çokollatave, janë vetëm 1 ditë larg. Përpos historisë, apo ushqimeve tradicionale që gatuhen ato ditë, vëmendjen më të madhe e marrin vezët.

Të gjithë ata që e festojnë duhet të jenë duke i zier dhe ndërkohë po mendojnë për dekorin, të lodhur nga ngjyra e kuqe tradicionale. Si traditë, vezët e Pashkëve shkëmbehen mes miqsh dhe familjarësh dhe pse të mos marrim çmimin e parë për dekorin më të bukur?!

Hiqni dorë nga dekori minimalist, për të provuar dizajnet nga më të çuditshmet e deri tek më moderne të vezëve.

A nuk e adhuroni këtë vezë?! Karamele shumëngjyrëshe të spërkatura mbi vezën çokollatë. Ndonëse nëpër botë kjo vezë kushton 4 paund, mund ta bëni vetë shumë lehtë!

Veza e frymëzuar nga Game of Thrones! Të gjithë të fiksuarit pas serialit le të provojnë vezët e dragoit këtë vit!

Vezë çokollatë në formën e avokados! Janë kombinimi më i mirë i mundshëm dhe askush tjetër përveç jush s’do t’i ketë më të bukura. Ua sigurojmë!

Nuancat pastel nuk ju lënë kurrë në baltë. Sigurohuni që vezët të shkojnë më sfondin.

Nëse s’keni kohë mjaftueshëm për t’u marrë me dekorin e tyre, përdorni hilen tjetër. Atë të aksesorëve zbukurues. Një vezë e lyer me bojë të kuqe brenda një “kafazi” të tillë apo një shporte jo dhe aq të zakonshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu