KATEGORIA

AKTUALITET

Gramsh, 500 euro për të kaluar drejt BE, kapen dy persona duke transportuar sirianë dhe palestinezë

Dy persona nga Durrësi janë arrestuar në Gramsh, pasi u kapën duke transportuar 4 shtetas të huaj, kundrejt fitimit 400-500 euro për person. Në kuadër...

“Një i ri me kostum sportiv dhe kapuç!”/ Kamerat kapin autorin e eksplozivit në lokal

Vijojnë hetimet për eksplozivin që iu vu në orën 3:00 të natës, lokalit të Arben Koçollarit në Tiranë, në zonën e Bllokut në Tiranë. Mësohet...

Ishte duke ecur me biçikletë, makina përplas për spital 23-vjeçaren

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 08:00, në rrugën e “Durrësit”, në Tiranë. Policia njofton se mjeti me drejtues M.H., 28 vjeç,...

I riu shqiptar gjendet i goditur disa herë me thikë në mes të rrugës. Ja ku ka ndodhur ngjarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mbrëmjen e djeshme në komunën e Bresso-s në Milano. Mediat italiane bëjnë me dije se një 24-vjeçar shqiptar...

Ambulanca zhytet në ujë pas reshjeve të vrullshme në Librazhd, banorët e shtyjnë për ta nxjerrë

Reshjet e shiut kanë shkaktuar kaos është në Librazhd ku burime bëjnë me dije se janë përmbytur rrugë, biznese dhe banesa ndërsa është ndërprerë...

Pamje dramatike nga përmbytja e Librazhdit nga shiu dhe dherat

Librazhdi për dy orë dje pasdite është goditur nga reshje me një intensitet të madh, që shkaktuan përmbytje në qytet dhe rrëshkitje dherash. Në këtë...

Sherr me thika, plagosen 3 adoleshentë

3 adoleshentë janë plagosur me thikë pas një konflikti të çastit në qytetin e Durrësit. 3 adoleshentë janë plagosur me thikë pas një konflikti të...

Shpërthim në një lokal. I hedhin lëndën plasëse në 03:30 të mëngjesit

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur gjatë natës afër ish- Bllokut, tek Rruga ”Dëshmorët e 4 shkurtit” në Tiranë. Një lokali në katin e parë...

Litarë me shi ranë nga qielli mbi tokë, si u kthye Librazhdi në “Venecia“ për pak minuta (Video)

Kishte kohë që nuk kishte ndodhur një gjë e tillë. Në pak minuta, qielli ra në tokë në Librazhd. „Litarë“ shiu kanë rënë mbi...

Stuhi e fuqishme shiu, bllokohet rruga Elbasan-Librazhd

Një stuhi e pazakontë shiu ka bllokuar rrugën Elbasan-Librazhd. Reshjet e dendura kanë bërë që të rrjedhin sasi të mëdha uji nga...

Lajmet e fundit