KATEGORIA

AKTUALITET

Aksident i rëndë. Makina bie në kanal, 8 persona në gjendje kritike

Sot rreth orës 8.00 të mëngjesit ,në afërsi të fshatit “Vranidoll”, janë aksidentuar dy automjete çka ka sjelle si pasojë plagosjen e 8 personave. Raportimi...

E kishin futur në kuti dhe e kishin mbështjellë me çarçaf. Dy shqiptarët tentojnë të sjellin në vendlindje të afërmin e vdekur. Kapen nga...

Dy shqiptarë janë ndaluar nga policia italiane në portin e Barit, teksa po përpiqeshin të kalonin një të afërmin e tyre që kishte vdekur...

Zbulohet arsyeja e vdekjes së Nehat Kullës

U raportua si arrest kardiak shkaku i vdekjes së Nehat Kullës i cili ishte vetëquajtur “Gjeneral” në kohën e trazirave të ‘97-ës. Por mësohet se...

Humb jetën në aksident këshilltari i ministrit shqiptar

Një aksident me pasojë vdekjen është regjistruar mbrëmjen e djeshme në Kosovë. Mësohet se viktima në këtë aksident është Albert Krasniqi, aktivist i Nismës Socialdemokarate. Lajmi...

Sherr me armë mes dhëndërit dhe vjehrrit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkodër, ku një sherr midis vjehrrit dhe dhëndrit ka degjeneruar në përdorimin e armëve të zjarrit. Fatmirësisht nga...

Zhvillim i papritur për Bleona Matën: Do të kthehet në shtëpi sapo të hapen kufijtë!

Teksa janë bërë 10 vite nga zhdukja e Bleona Matës, familjarët janë befasuar nga një lajm i fundit që ua ngriti zemrën peshë. Njëra prej...

Grabitet zyra e postës, autorët largohen me motor

Rreth orës 21:50, prane sheshit “Shqiponja”, është grabitur nën kërcënimin e armës një zyrë postare private, të cilët kanë arritur të marrin një sasi...

Merrte lekë për të ndikuar tek prokurori apo gjyqtari për zbutje të dénimit, arrestohet avokati (Foto, emri)

Personi që shihni në foto është avokati i arrestuar në Kurbin për të cilin mësohet se quhet Sami Dema, 56-vjeç banues në Kurbin. Ai është...

Gardisti dhe dy shokët e tij i hyjnë në banesë për të vjedhur kokainë, i riu i denoncon: Thanë jemi policia

Ai quhet shkurt Gyli, punon në Gardën e Republikës dhe kishim bërë plan që së bashku me dy të tjerë të vidhnim katër kilogramë...

Tentoi të vrasë kuksianin në Londër, arrestohet anglezja

Policia e Londrës thotë se ka arrestuar një 26 vjeçare në lidhje me plagosjen e dy të rinjve shqiptarë në zonën Barking në lindje...

Lajmet e fundit