KATEGORIA

AKTUALITET

Si do të jetë moti këtë javë. Tri ditë do të shoqërohen me…

Të gjithë ata që kanë marrë pushimet do të mund të shijojnë në maksimum ditët në bregdet, pasi e gjithë java do të dominohet...

Organizoi dasmë në lokal duke mos respektuar distancën sociale, procedohet penalisht dhe gjobitet me 1 mln lekë pronari

  Organizoi dasmë në lokalin e tij, në kundërshtim me protokollet e sigurisë, procedohet penalisht dhe gjobitet nga ISHSH-ja pronari i lokalit. Specialistët për Hetimin e...

Elvira S qëllon me thikë dy infermiere brenda spitalit

  Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme. Një grua me probleme të shëndetit mendor ka qëlluar me thikë një infermiere në spitalin...

Shfrytëzuan një 17-vjeçare, arrestohen 4 të rinj

Pas një hetimi 8-mujor, katër shtetas ranë në pr.anga në Krujë dhe dy të tjerë u shpallën në kërkim, pasi shfrytëzuan se*sualisht një 17-vjeçare,...

Shqiptari arratiset 6 herë brenda 1 muaji

Kishte përfunduar në pranga pasi ishte kapur me drogë. Por gjykata e Venecias, kishte vendosur që shqiptari me inicialet K. B., të mos qëndronte në...

Me 8 kilogramë kokainë në makinë/ Arrestohen dy shqiptarë në Itali

Dy shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë italiane pasi janë kapur me 8 kg kokainë. Agjentët e policisë ngritën dyshime mbi praninë e një...

Gjendet i vdekur 24- vjeçari në Librazhd, u vetëvar në banesën e tij

Gjendet i vetëvarur një i ri në lagjen Stacioni i Trenit në qytetin e Librazhdit. Burime jo zyrtare bëjnë me dije se një 24 vjeçar...

Përfshihet nga flakët automjeti në rrugën Elbasan-Tiranë afër tunelit të Kërrabës

Një automjet përfshihet nga flakët në ecje e sipër në aksin Elbasan- Tiranë afër tunelit. Automjeti i përfshirë nga flakët ishte në ecje në vendin...

Arrestohet shqiptari, rrahu bashkëshorten me shkelma dhe grushta përpara fëmijës 2-vjeçar

  Një 35 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi rrahu me grushta dhe shkelma, bashkëshorten e tij në sy të fëmijës 2-vjeçar. Ngjarja ka...

Kapshticë/ Pala greke jep urdhërin e prerë: Nuk lejohet asnjë mjet me targa shqiptare të kalojë në Doganë

Në Pikën Kufitare të Kapshticës pala greke nuk lejon asnjë automjet me targa shqiptare që të kalojë kufirin. Burime bëjnë me dije se një urdhër...

Lajmet e fundit