KATEGORIA

GRAMSH

Gramsh/ Shembet ura në fshatin Liras, izolohet fshati, fëmijët mbeten pa shkollë

Ura në fshatin Liras është shembur pas reshjeve të shumta që kanë rënë gjatë fundjavës. E ndërtuar pak vite më parë, ajo gjithnjë ka përbërë...

Reshje shiu e dëbore! Qyteti i Gramshit 24 orë pa ujë të pijshëm, izolohet fshati Pishaj nga dëmtimi i urës kryesore

Moti i keq me reshje shiu dhe dëbore ka sjellë probleme në bashkinë e Gramshit. Prej ditës së djeshme i gjithë qyteti është pa...

Kokainë në lokal! Kapen dhe klientën, nuk shpëton pronari, 4 të arrestuar në Gramsh

NJOFTIMI I POLICISË: Goditen 2 raste të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Vihet në pranga pronari i një lokali, për përshtatje të lokalit për përdorim...

Shitet për skrap rafineria e Ballshit, banka pronare e ka ‘dhënë’ për 9 mln euro

FIER– Rafineria e naftës në Ballsh është shitur më në fund për skrap. Një bankë e nivelit të dytë, e ka shitur rafinerinë 2...

Gramshi 3 orë pa drita, errësira “pushton” qytetin(VIDEO)

Prej 3 orësh qyteti i Gramshit, vuan mungesën e energjisë elektrike. Shkak i ndërprerjes së energjisë është bërë era e fortë dhe reshjet e shumta...

Gramshi vuan mungesën e infrastrukturës

Bashkia e Gramshit ka marrë përsipër një sërë investimesh në territorin e saj. Duke qenë një bashki me shumë fshatra dhe një pjesë e...

Spitali i Gramshit me mungesë personeli

Në spitalin e Gramshit vërehet që mungon një pjesë e rëndësishme e personelit mjeksor. Edhe pse është një zonë e largët dhe me fshatra...

Ndotja në Gramsh, sipas Bashkisë problemet janë vetëm në zonat rurale

Qyteti i Gramshit eshte një vënd me atraksione të shumta turistike përsa i përket qytëtit të Elbasanit. Por edhe atje egzistojnë probleme me ndotjen...

Të rinjtë kërkojnë të largohen nga Gramshi

Ajo cka perballen më së shumti të rinjtë në qytetin e Gramshit është papunsia. Kjo tashmë duket si një refren që e dëgjon gjithandej...

(VIDEO) Situatë emergjente në hidrocentralin e Gramshit/ Mungesa e shirave ka bërë që pjesa fundore të thahet komplet

Situatë kritike në hidrocentralin e Bënjës në Gramsh. Mungesa e shirave ka bërë që niveli i hidrocentraleve në vendin tonë në shkojë në minimum, duke...

Lajmet e fundit