Kemi 4 dardha dhe 4 persona, secili merr nga një. Si ka mundësi që në fund mbeti një dardhë në shportë?!

0

Është vërtetuar shkencërisht se truri ka nevojë për trainim për të qëndruar në gjendje të mirë. Zgjidhja e enigmave është një mënyrë argëtuese për ta bërë trurin tuaj të mendojë jashtë kutisë ose të lodhet duke u përpjekur.

Ne kemi përgatitur një enigmë që ju ndihmon ta stërvisni trurin tuaj.

Shportë me dardha

Ka katër dardha në një shportë dhe 4 persona në një dhomë. Çdo person mori nga një dardhë dhe në fund sërish mbetet një në shportë. Si ka mundësi të ndodhë kjo gjë?

Nëse nuk arrini ta gjeni dot, përgjigjen e keni më poshtë:

Personi i fundit mori dardhën së bashku me shportën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu