Këput krahun duke gjajtur peshk me dinamit, 44-vjeçari niset me urgjencë drejt Tiranës. Policia fillon procedimin

0

Këput krahun duke gjautur peshk me dinamit një 44-vjeçar nga Dibra.

Ditën e djeshme, teksa ka qenë duke gjuajtur peshk me lëndë plasëse të dyshyar Dinamit është plagosur Robert Hoxha 44 vjeç.

Ngjarja ka ndodhur në lumin Drin në zonën e Muhurrit, në afërsi të shtëpisë së tij.

44 vjeçari ka marrë ndihmën mjekësore në spitalin e Peshkopisë dhe është nisur drejt Tiranës pasi lënda plasëse i ka këputur krahun.

Policia ka nisur procedim penal në ngarkim të shtetasit Robert Hoxha për veprat penale të gjuetisë së paligjshme dhe prodhimit dhe përdorimit të lëndëve plasëse pa leje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here