Komediani i njohur gjendet i vdekur në dhomën e tij të hotelit

0

Bob Saget, komediani dhe aktori i njohur më së miri nga audienca si patriarku i shëndetshëm Danny Tanner në serialin “Full House”, ka vdekur, konfirmoi familja e tij në një deklaratë për CNN. Ai ishte 65 vjeç.

“Jemi të dëshpëruar të konfirmojmë se Bob-i ynë i dashur ndërroi jetë sot”, tha familja Saget në deklaratën e tyre. “Ai ishte gjithçka për ne dhe ne duam që ju të dini se sa shumë i donte fansat e tij, duke performuar live dhe duke sjellë njerëz nga të gjitha sferat e jetës së bashku me të qeshura. Edhe pse ne kërkojmë privatësi në këtë moment, ju ftojmë të bashkoheni me ne për të kujtuar dashurinë dhe të qeshurën që Bob solli në botë.”

Saget u gjet i vdekur në një dhomë hoteli të dielën në Ritz-Carlton Orlando, Grande Lakes, sipas një deklarate nga Zyra e Sherifit të Orange County.

“Personi u identifikua si Robert Saget dhe u shpall i vdekur në vendngjarje. Detektivët nuk gjetën shenja të lojës së keqe ose përdorimit të drogës në këtë rast,” thuhej në deklaratën e Sherifit.

Shkaku i vdekjes do të përcaktohet nga mjeku mjekësor, shtoi zyra e Sherifit.

Saget ishte në Florida si pjesë e turneut të tij komedi. Sipas datave të turneut të vendosura në llogarinë e tij në Twitter, ai performoi të shtunën në mbrëmje në Ponte Vedra Beach, Florida.

Ai shkroi në Twitter pas shfaqjes, “Më pëlqeu shfaqja e sotme @PV_ConcertHall në Jacksonville. I jam mirënjohës publikut. Faleminderit përsëri @RealTimWilkins për hapjen. Nuk e kisha idenë se bëra një set 2 orësh sonte. Jam shumë i varur sërish nga kjo s-t. ”

Saget, ndonëse i njohur në skenë dhe mes miqve të tij për humorin e tij të vrullshëm, fillimisht u bë i njohur për audiencën në programet familjare. Ai luajti si baba i ve i tre vajzave në “Full House” të ABC dhe më pas si drejtues i klipit “America’s Funniest Home Videos” të rrjetit.

Siç i kujtoi Saget Jake Tapper në një intervistë të korrikut 2021, pista e karrierës së tij ishte e papritur.

“Full House” ishte një aksident,” tha ai. “Më pushuan nga CBS dhe më kërkuan të isha në ‘Full House’”.

Sitcom, ku luajtën Candace Cameron Bure, Jodie Sweetin dhe binjaket Mary Kate dhe Ashley Olsen në një rol, u shfaq për tetë sezone. Ai jetoi në sindikatë me një nostalgji mjaft të fortë që e rrethonte që Netflix zgjodhi një spin-off në 2016, “Fuller House”, me protagonist Bure, por me paraqitje të shpeshta nga yje origjinalë, duke përfshirë Saget, Dave Coulier dhe John Stamos. Ai u zhvillua për pesë sezone, duke përfunduar në 2020.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu